Hoppa till sidans innehåll

Resultat Klubbsegling hösten 2010


2010-08-11 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02        
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Start Målgång Seglad tid  Omräknad tid Placering
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0 18:30:00 19:36:16 01:06:16 01:22:50 1
Påhl Stewén Athena 34 1,18 0,02 18:30:00 19:55:45 01:25:45 01:39:28 2
Christian Ludvigsson Norlin 34 1,18 0 18:30:00 19:57:16 01:27:16 01:42:58 3
Ronny Fehrm Arcona 1,14 0,02 18:30:00 20:10:37 01:40:37 01:52:41 4
Stefan Harrstedt Maxi 68 0,95 0 18:30:00 20:35:00 02:05:00 01:58:45 5
Tina Miller Albin 78 1,04 0,02 18:30:00 20:45:00 02:15:00 02:17:42 6
2010-08-18 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02        
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Start Målgång Seglad tid  Omräknad tid Placering
Ulf Nilsson Bongo 1,25 0,02 18:30:00 19:41:20 1:11:20 1:27:44 1
Göran Johnsson Omega 28 1,07 0,02 18:30:00 19:58:25 1:28:25 1:32:50 2
Anders Borg Olsson 22 1,04 0 18:30:00 19:59:45 1:29:45 1:33:20 3
Göran Lindqvist FC10 1,25 0,02 18:30:00 19:46:15 1:16:15 1:33:47 4
Ronny Ferm Arcona 1,14 0,02 18:30:00 19:59:40 1:29:40 1:40:26 5
Jonatan Kvist Banner 28 1,17 0,02 18:30:00 DNF DNF DNF 6
2010-08-21 Lördagssegling Avdrag för spinnaker 0,02        
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Start Målgång Seglad tid  Omräknad tid Placering
Ulf Nilsson Bongo 1,25 0,02 11:15:00 13:15:33 2:00:33 2:28:17 1
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0,02 11:15:00 13:17:40 2:02:40 2:30:53 2
Göran Lindqvist FC10 1,25 0,02 11:15:00 13:19:50 2:04:50 2:33:33 3
Bo Rosqvist Seniorita H 1,07 0,02 11:15:00 13:42:05 2:27:05 2:34:26 4
Påhl Stewen Athena 34 1,18 0,02 11:15:00 13:29:10 2:14:10 2:35:38 5
Göran Johnsson Omega 28 1,07 0,02 11:15:00 13:46:33 2:31:33 2:39:08 7
Kristian Ludvigsson Norlin 34 1,18 0,02 11:15:00 13:44:00 2:29:00 2:52:50 8
Arne Nilsson Nova 1,15 0,02 11:15:00 DNR DNR DNR  
Richard Nilsson FC10 1,25 0,02 11:15:00 DNF DNF DNF  
2010-09-01 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02        
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Start Målgång Seglad tid  Omräknad tid Placering
Ulf Nilsson Bongo 1,25 0 18:30:00 19:26:12 0:56:12 1:10:15 1
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0 18:30:00 19:28:40 0:58:40 1:13:20 2
Påhl Stewen Athena 34 1,18 0,02 18:30:00 19:33:22 1:03:22 1:13:30 3
Anders Borg Olsson 22 1,04 0 18:30:00 19:41:50 1:11:50 1:14:42 4
Göran Lindqvist FC10 1,25 0,02 18:30:00 19:32:15 1:02:15 1:16:34 5
Per Åke Moberg Comfort 30 1,09 0,02 18:30:00 19:41:40 1:11:40 1:16:41 6
Göran Johnsson Omega 28 1,07 0,02 18:30:00 19:44:40 1:14:40 1:18:24 7
Jonatan Kvist Maxi Racer 1,12 0 18:30:00 19:42:00 1:12:00 1:20:38 8
Richard Nilsson FC10 1,25 0,02 18:30:00 19:39:20 1:09:20 1:25:17 9
Olof Eilertsson Guyline 822 1,12 0,02 18:30:00 19:48:15 1:18:15 1:26:04 10
Kristian Ludvigsson Norlin 34 1,18 0 18:30:00 19:45:15 1:15:15 1:28:48 11
Uppdaterad: 2017-05-17 22:15
Skribent: Anders Mohlin

Postadress:
Trelleborgs BS - Segling
Laxvägen 14
23192 Trelleborg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info