Hoppa till sidans innehåll

Resultat Klubbsegling Hösten 2013


 

Datum 20130807            
Namn Båt  SRS Startid Målgångtid Seglad tid Corr tid  Plac
Ulf Nilsson Bongo 960 1,232 19:15:00 19:58:30 0:43:30 0:53:36 1
Enorma Maxi 1,12 19:00:00 19:59:30 0:59:30 1:06:38 2
Sebastian Larsson J105 1,276 19:15:00 20:08:20 0:53:20 1:08:03 3
Richard Nilsson FC 10 1,245 19:15:00 20:10:30 0:55:30 1:09:06 4
Anders Borg Ohlson 22 1,054 19:00:00 20:12:50 1:12:50 1:16:46 5
               
               
               
               
Datum 20130814            
Namn Båt  SRS Startid Målgångtid Seglad tid Corr tid  Plac
Anders Mohlin First 34,7 1,233 18:45:00 19:53:50 1:08:50 1:24:52 1
Anders Borg Ohlson 22 1,054 18:30:00 19:51:30 1:21:30 1:25:54 2
Sebastian Larsson J105 1,276 18:45:00 19:52:55 1:07:55 1:26:40 3
Ulf Nilsson Bongo 960 1,232 18:45:00 20:01:03 1:16:03 1:33:42 4
Göran Lindkvist FC 10 1,245 18:45:00 20:00:30 1:15:30 1:34:00 5
Enorma Maxi 1,12 18:30:00 19:54:45 1:24:45 1:34:55 6

 

Datum 20130821            
Namn Båt  SRS Startid Målgångtid Seglad tid Corr tid  Plac
Anders Mohlin First 34,7 1,233 18:45:00 19:50:25 1:05:25 1:20:40 1
Sebastian Larsson J105 1,276 18:45:00 19:48:58 1:03:58 1:21:37 2
Anders Borg Ohlson 22 1,054 18:30:00 19:47:50 1:17:50 1:22:02 3
Ulf Nilsson Bongo 960 1,232 18:45:00 19:51:44 1:06:44 1:22:13 4
Göran Johnsson Omega 28 1,079 18:30:00 19:49:55 1:19:55 1:26:14 5
Enorma Maxi 1,12 18:30:00 19:48:09 1:18:09 1:27:32 6
Richard Nilsson FC 10 1,245 18:45:00 19:57:10 1:12:10 1:29:51 7
Göran Lindkvist FC 10 1,245 18:45:00 19:57:42 1:12:42 1:30:31 8
Christian Ludvigsson Norlin 34 1,166 18:30:00 19:48:00 1:18:00 1:30:57 9
Per Andersson J24 1,108 18:30:00 19:52:30 1:22:30 1:31:25 10
Mats Nilsson Match 35 1,259 18:45:00 19:57:50 1:12:50 1:31:42 11
Mats Landen Dixie 27 1,019 18:30:00 DNF DNF DNF 12

 

Datum 20130828            
Namn Båt  SRS Startid Målgångtid Seglad tid Corr tid  Plac
Anders Borg Ohlson 22 1,048 18:40:00 19:51:30 1:11:30 1:14:56 1
Anders Mohlin First 34,7 1,233 18:40:00 19:41:03 1:01:03 1:15:16 2
Sebastian Larsson J105 1,276 18:40:00 19:39:17 0:59:17 1:15:39 3
Per Håkan Persson J24 1,108 18:40:00 19:48:50 1:08:50 1:16:16 4
Mats Nilsson Match 35 1,259 18:40:00 19:42:15 1:02:15 1:18:22 5
Göran Johnsson Omega 28 1,04 18:40:00 19:55:36 1:15:36 1:18:37 6
Enorma Maxi 1,12 18:40:00 19:55:16 1:15:16 1:24:18 7
Påhl Stewen Athena 34 1,127 18:40:00 19:55:06 1:15:06 1:24:38 8
Christian Ludvigsson Norlin 34 1,166 18:40:00 19:56:15 1:16:15 1:28:54 9
Arne Nilsson Albin Nova 1,104 18:40:00 20:02:00 1:22:00 1:30:32 10

 

Datum 20130904            
Namn Båt  SRS Startid Målgångtid Seglad tid Corr tid  Plac
Anders Borg Ohlson 22 1,048 18:30:00 19:53:30 1:23:30 1:27:30 1
Ulf Nilsson Bongo 960 1,232 18:40:00 20:02:15 1:22:15 1:41:20 2
Göran Johnsson Omega 28 1,04 18:30:00 20:13:07 1:43:07 1:47:14 3
Göran Lindkvist FC 10 1,245 18:40:00 20:11:52 1:31:52 1:54:22 4
Sebastian Larsson J105 1,276 18:40:00 20:11:10 1:31:10 1:56:20 5
Per Andersson J24 1,108 18:30:00 20:21:21 1:51:21 2:03:23 6
Mats Nilsson Match 35 1,259 18:40:00 20:23:20 1:43:20 2:10:06 7
Richard Nilsson FC 10 1,245 18:40:00 20:25:40 1:45:40 2:11:33 8
Ronny Färm Arcona 32 1,117 18:30:00 DNF DNF DNF 11
Enorma Maxi 1,12 18:30:00 DNF DNF DNF 11
Christian Ludvigsson Norlin 34 1,166 18:30:00 DNF DNF DNF 11

 

2013-09-11              
Skepparens namn: Båttyp: SRS-tal: Startid Målgångtid Seglad tid Corr tid  Plac
Ulf Nilsson Bongo 960 1,232 18:50:00 20:09:31 1:19:31 1:37:58 1
Göran Lindqvist First Class 10 1,245 18:50:00 20:11:52 1:21:52 1:41:55 2
Påhl Stewén Athena 34 1,127 18:40:00 20:12:04 1:32:04 1:43:46 3
Sebastian Larsson J105 1,276 18:50:00 20:13:20 1:23:20 1:46:20 4
Per Andersson J24 1,108 18:40:00 20:16:37 1:36:37 1:47:03 5
Göran Johnsson Omega 28 1,079 18:40:00 20:22:05 1:42:05 1:50:09 6
Mats Nilsson Bavaria 35 Match 1,224 18:50:00 20:20:40 1:30:40 1:50:59 7
Christian Ludvigsson Norlin 34 Mrk II 1,133 18:40:00 20:37:00 1:57:00 2:12:34 8
Ronny Färm Arcona 32 1,144 18:40:00 DNF DNF DNF 9

 

Datum 20130914            
Namn Båt  SRS Startid Målgångtid Seglad tid Corr tid  Plac
Anders Mohlin First 34,7 1,233 11:45:00 13:14:50 1:29:50 1:50:46 1
Ulf Nilsson Bongo 960 1,232 11:45:00 13:16:54 1:31:54 1:53:13 2
Påhl Stewen Athena 34 1,127 11:30:00 13:13:38 1:43:38 1:56:48 3
Sebastian Larsson J105 1,276 11:45:00 13:20:20 1:35:20 2:01:39 4
Enorma Maxi 1,12 11:30:00 13:19:35 1:49:35 2:02:44 5
Mats Nilsson Match 35 1,224 11:45:00 13:27:18 1:42:18 2:05:13 6
Bo Roskvist Seniorita Helm. 1,06 11:30:00 13:31:37 2:01:37 2:08:55 7
Ronny Färm Arcona 32 1,142 11:30:00 13:24:00 1:54:00 2:10:11 8
Christian Ludvigsson Norlin 34 1,133 11:30:00 13:37:47 2:07:47 2:24:47 9
Uppdaterad: 2017-05-17 22:15
Skribent: Anders Mohlin

Postadress:
Trelleborgs BS - Segling
Laxvägen 14
23192 Trelleborg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info