Hoppa till sidans innehåll

Resultat Klubbsegling våren 2010


2010-05-19 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02    
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Seglad tid  Omräknad tid Placering
Påhl Stewén Athena 34 1,18 0,02 01:15:45 01:27:52 1
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0,02 01:12:04 01:28:39 2
Göran Lindqvist First Class 10 1,25 0,02 01:13:00 01:29:47 3
2010-05-26 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02    
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Seglad tid  Omräknad tid Placering
Ulf Nilsson Bongo 9.6 1,25 0,00 01:07:00 01:23:45 1
Påhl Stewén Athena 34 1,18 0,02 01:13:30 01:25:16 2
Göran Lindqvist First Class 10 1,25 0,02 01:09:52 01:25:56 3
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0,00 01:09:22 01:26:43 4
Bertil Mårtensson Albin Nova 1,15 0,02 01:18:00 01:28:08 5
Ludvigsson Norlin 34 1,18 0,02 01:26:00 01:39:46 6
2010-05-29 Lördagssegling Avdrag för spinnaker 0,02    
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Seglad tid  Omräknad tid Placering
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0,00 01:53:50 02:22:17 1
Ulf Nilsson Bongo 9.6 1,25 0,00 01:55:50 02:24:47 2
Bertil Mårtensson Albin Nova 1,15 0,02 02:10:00 02:26:54 3
Påhl Stewén Athena 34 1,18 0,02 02:09:15 02:29:56 4
Göran Lindqvist First Class 10 1,25 0,02 02:09:36 02:39:24 5
Jan Andersson Lagoon 380 1 0,02 02:50:00 02:46:36 6
Rikard Nilsson Becker 27 1 0,02 DNF DNF 7
2010-06-02 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02    
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Seglad tid  Omräknad tid Placering
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0,02 02:23:50 02:56:55 1
Mats Nilsson X99 1,25 0,02 DNF DNF 6
Bertil Mårtensson Albin Nova 1,15 0,02 DNF DNF 6
Ronny Fehrm Arcona 32 1,14 0,02 DNF DNF 6
Göran Lindqvist First Class 10 1,25 0,02 DNF DNF 6
Claes Nilsson Nordship 808 1,04 0,02 DNF DNF 6
2010-06-09 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02    
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Seglad tid  Omräknad tid Placering
Ulf Nilsson Bongo 9.6 1,25 0,00 01:36:45 02:00:56 1
Mats Nilsson X99 1,25 0,02 01:42:22 02:05:55 2
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0,02 01:43:50 02:07:43 3
Göran Johnsson Omega 28 1,07 0,02 02:03:30 02:09:40 4
Påhl Stewén Athena 34 1,18 0,02 02:04:50 02:24:48 5
Arne Nilsson Albin Nova 1,15 0,02 02:12:30 02:29:44 6
Ludvigsson Norlin 34 1,18 0,02 02:27:00 02:50:31 7
2010-06-16 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02    
Skeppare Båttyp Lys Start Målgång Avdrag Seglad tid  Omräknad tid Placering
Anders Borg Olsson 22 1,04 19:00:00 20:11:00 0 1:11:00 1:13:50 1
Anders Mohlin First 34,7 1,25 19:00:00 20:02:19 0 1:02:19 1:17:54 2
Mats Nilsson X99 1,25 19:00:00 20:05:12 0,02 1:05:12 1:20:12 3
Ulf Nilsson Bongo 1,25 19:00:00 20:04:55 0 1:04:55 1:21:09 4
Bertil Mårtensson Nova 1,15 19:00:00 20:13:18 0,02 1:13:18 1:22:50 5
Göran Johnsson Omega 28 1,07 19:00:00 20:23:00 0,02 1:23:00 1:27:09 6
Arne Nilsson Nova 1,15 19:00:00 20:17:53 0,02 1:17:53 1:28:00 7
Göran Lindqvist FC10 1,25 19:00:00 20:11:56 0,02 1:11:56 1:28:29 8
Påhl Stewén Athena 34 1,18 19:00:00 20:19:07 0,02 1:19:07 1:31:47 9
Christian Ludvigsson Norlin 34 1,18 19:00:00 20:24:00 0 1:24:00 1:39:07 10
Ronny Fehrm Arcona 1,14 19:00:00 20:30:00 0,02 1:30:00 1:40:48 11
Claes Nilsson Nordship 808 1,04 19:00:00 20:40:00 0,02 1:40:00 1:42:00 12
2010-06-23 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02        
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Start Målgång Seglad tid  Omräknad tid Placering
Anders Borg Olsson 22 1,04 0 19:00:00 20:09:00 1:09:00 1:11:46 1
Mats Nilsson X99 1,25 0,02 19:00:00 19:59:14 0:59:14 1:12:51 2
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0 19:00:00 19:58:29 0:58:29 1:13:06 3
Bertil Mårtensson Nova 1,15 0,02 19:00:00 20:06:30 1:06:30 1:15:09 4
Göran Lindqvist FC10 1,25 0,02 19:00:00 20:02:57 1:02:57 1:17:26 5
Arne Nilsson Nova 1,15 0,02 19:00:00 20:11:10 1:11:10 1:20:25 6
Ulf Nilsson Bongo 1,25 0,02 19:00:00 20:05:23 1:05:23 1:20:25 7
Påhl Stewén Athena 34 1,18 0,02 19:00:00 20:12:25 1:12:25 1:24:00 8
Richard Nilsson FC10 1,25 0,02 19:00:00 20:09:40 1:09:40 1:25:41 9
Göran Johnsson Omega 28 1,07 0,02 19:00:00 20:23:15 1:23:15 1:27:25 10
Sylve Jönsson Bumerang 32 1,14 0,02 19:00:00 20:18:58 1:18:58 1:28:27 11
Per Åke Moberg Comfort 30 1,09 0,02 19:00:00 20:23:43 1:23:43 1:29:35 12
2010-06-30 Onsdagssegling Avdrag för spinnaker 0,02        
Skeppare Båttyp Lys Avdrag Start Målgång Seglad tid  Omräknad tid Placering
Ulf Nilsson Bongo 1,25 0 19:00:00 20:25:55 1:25:55 1:47:24 1
Anders Mohlin First 34,7 1,25 0,02 19:00:00 20:29:10 1:29:10 1:49:40 2
Anders Borg Olsson 22 1,04 0 19:00:00 20:45:30 1:45:30 1:49:43 3
Göran Lindqvist FC10 1,25 0 19:00:00 20:29:10 1:29:10 1:51:27 4
Per Åke Moberg Comfort 30 1,09 0,02 19:00:00 20:51:10 1:51:10 1:58:57 5
Richard Nilsson FC10 1,25 0,02 19:00:00 20:47:40 1:47:40 2:12:26 6
Bertil Mårtensson Nova 1,15 0,02 19:00:00 DNF DNF DNF 9
Christian Ludvigsson Norlin 34 1,18 0,02 19:00:00 DNF DNF DNF 9
Peter Miller Albin 78 1,04 0,02 19:00:00 DNF DNF DNF 9
Uppdaterad: 2017-05-17 22:15
Skribent: Anders Mohlin

Postadress:
Trelleborgs BS - Segling
Laxvägen 14
23192 Trelleborg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info